Výsledkový servis – muži

Neděle 16.10. – Pohár ragbyXV RK Petrovice : Sokol M.Hory 14 : 8 (14:3)

V neděli 16.10.2022 ostravští Sokoli vyjížděli k odvetnému utkání Poháru XV Rugby 2022 do
Petrovic. V prvním společném utkání jsme na domácím hřišti Petrovicím podlehli 13:22 a naším cílem
tak bylo zvítězit o více než 10 bodů.
Trenér Rob Vann byl tentokrát postaven před těžkou volbu a musel vybrat 2 hráče, kteří se nevejdou
do stanoveného limitu 23 hráčů. Černý Petr padl na Filipa Stalcera a Dana Zmrzlíka. Do Prahy tak tým
mužů odcestoval a do utkání nastoupil v následujícím složení:
Kapitán: Lukáš Csernai (1) – Dušan Kichner (2) – Daniel Strakoš (3) – David Kučera (4) – Daniel
Chromulák (5) – Vít Mališ (6) – Daniel Kereškéni (7) – Aleš Badura (8) – Jan Selig (9) – Tony
Wolkowinskij (10) – Roman Veselka (11) – Mikuláš Marek (12) – Lukáš Šmíd (13) – Viktor Tremko (14) –
Petr Kratochvíl (15)
Na lavičku náhradníků usedli: Ondřej Tyrpa (16), Adam Žižka (17), Martin Urbánek (18), Filip Palyza
(19), Karel Drbohlav (20), Tomáš Mocek (21), René Jahnel (22), Lukáš Plocar (23)
Již první výkop domácích určil směřování utkání. Výkop se nám nepodařilo zachytit, míče se zmocnil
soupeř, který nás i díky řadě našich vlastních chyb poslal na dlouhou dobu do defenzivy. Náš první aut
ve vlastních pěti metrech jsme prohráli a soupeř neskóroval jen díky předhozu. Následoval první mlýn
utkání, po kterém jsme se na malou chvíli osvobodili, jen aby se záhy hra vrátila zpět do naší 22ky, kde
soupeř získal aut. Skokan domácích byl v autu stržen na zem, následoval trestný kop domácích.
Prvních 10 minut utkání jsme prakticky pouze jen bránili a osvobození jsme se dočkali až ve 14.
minutě. Poprvé jsme zatlačili soupeře na vlastní polovinu a donutili ho chybovat. Z trestného kopu pak
Tony Wolkowinskij otevřel skóre utkání na 0:3.
Radost z vedení však netrvala dlouho. Ve 20. minutě zahrávali domácí aut v naší 22ce a po hře
útokem položili první pětku utkání. Přidali i 2 body z konverze a ujali se vedení 7:3
Poločas poté přinesl velký počet trestných kopů na obou stranách. Z jednoho z nich se Tony pokusil
snížit bodovou ztrátu, ale minul. Ve 32. minutě dostal vazač domácích žlutou kartu. Ostravští v početní
výhodě zaútočili a donesli míč do brankoviště, domácí však položení míče v brankovišti zamezili a
následným výkopem z brankoviště se dokázali osvobodit. A co hůře v 38. minutě ve vlastním oslabení
dokonce položili druhou pětku. Poločas tak skončil 14:3 v jejich prospěch.
Během druhého poločasu trenér Rob Vann využil velké množství střídání, postupně se tak do hry
dostali všichni náhradníci. I nadále se vyskytoval vysoký počet chyb a trestných kopů, které utkání
kouskovali. Následovaly mlýny a auty a silová hra, která však více vyhovovala našemu soupeři. Nejblíže
jsme se k položení přiblížili ve druhé početní výhodě. Koncovka nám však vůbec nevycházela. Nejprve
nám položení zmařil předhoz v brankovišti, následně jsme přehodili aut zahrávaný v soupeřově
pětimetrovce. Stejná situace se nám později podařila zopakovat ještě jednou.
Dočkali jsme se až v 66. minutě, když po rychle rozehraném trestném kopu doputoval míč k Lukášovi
Plocarovi, který proskočil obranou do brankoviště. Kop po pětce z těžkého úhlu Tony minul a na
ukazateli svítilo 14:8 pro domácí Petrovice.
Do konce utkání pokračovalo znovu nezvykle velké množství trestných kopů, které nás zamkly v naší
22ce. Všechny pokusy soupeře se nám však dařilo bránit. Těsně před koncem rozhodčí za opakované
přestupky ukázal žlutou kartu, trest si odnesl Ondřej Tyrpa a závěrečný aut a nápor domácích jsme tak
museli ubránit ve čtrnácti.
Skóre utkání se však již nezměnilo. Domácí tak zvítězili i podruhé. Děkujeme hráčům Petrovic za
dobrou prověrku. Je to pro naše hráče skvělé srovnání a poučení.