Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Dragon cup 17. - 18.5.2008

Dragon cup 17. - 18.5.2008

20.5.2008

Na tento mezinárodní turnaj jsme odjížděli ve velmi dobré náladě luxusním autobusem,který zaručoval pohodlnou cestu na jih republiky.

Turnaje se účastnilo celkem osm vybraných mužstev,čtyři z ČR a zbytek ze zahraničí. Nás pořadatelé chytře zařadili do těžší skupiny ve které byli Říčany,chorvatský Split a polská Lodž.

První utkání jsme hráli s úřadujícím mistrem republiky z Říčan.Chlapci se obuli do soupeře pěkně zostra a i když soupeř otevřel skóre a vedl 7:0,dokázali jsme srovnat na poločasových

7:7, ve druhé půli jsme však udělali chybu a nechali se přečíslit,toho Říčanští využili a vyhráli 14:7. Bylo to velmi pěkné utkání ve kterém všichni bojovali jako lvi.

Ve druhém utkání skupiny nás čekal Nada Split se kterým jsme drželi dlouho krok,poločas byl 0:0.Ve druhé půli jsme dostali pětku útokem a ta rozhodla o výsledku 5: 0 v náš neprospěch.Chotvati skončili pak celkově druzí.

V závěrečném sobotním utkání jsme nestačili na polskou Lodž,prohráli jsme 14:0. Tři prohry nás zařadili na čtvrté místo ve skupině smrti. Chlapci hráli dobře zejména proti Říčanům.

Únavu z bojů za velmi slunečného počasí jsme odbourali na krytém bazénu .

V neděli nás čekal čtvrtfinálový souboj o všechno s vítězem druhé skupiny, ze Spartou.

Ta nám měla co oplácet,porazili jsme ji na posledním celostátním turnaji ve Vyškově a vzali jsme ji i bronzové medaile na loňském přeboru u nás. Motivace byla dobrá,ale nehrál již zraněný Tomáš Mlynarčík. V zápase udělal hrubku David Bubela,který přihrávkou naslepo vybídl ke skórování útočníka Sparty,který sólem přes celé hřiště otevřel skóre na 5:0.Ve druhé půli jsme se snažili,ale bez efektu.Trestná pětka za faul Marka Zahradila uzavřela výsledek 12:0.Snaha katapultovat se zpět mezi elitu se nepovedla a tak nás čekal jen boj o 5.-8. místo.

Příležitost dostala děvčata(byli jsme jediné mužstvo,které mělo holky) a nastoupili jsme proti Kaunasu. Litevci se byli statečně,ale naši se taky nedali a výsledkem byla první turnajová plichta 0:0. Následovali penalty na bránu,ve kterých naše trio Bubela,Molitor a Zahradil nezaváhalo a posunulo nás do bojů o 5.-6. místo. Zde nás čekala polská Lodž,které jsme ve skupině podlehli.Tentokrát jsme bojovali srdnatěji,holky si v ničem nezadali s chlapci a zrodil se druhý nerozhodný výsledek 0:0.Opět následovali penalty a i tentokrát byli naši kopáči ( děkujeme Martinovi Kafkovi za spešl tréninky) bezchybní a vykopali nám celkově 5.místo.

Při závěrečném ceremoniálu byli vyhlašováni nejlepší hráči jednotlivých mužstev,z našich direktoriát turnaje vybral Petru Bujokovou,které gratulujeme.

Byl to velmi náročný turnaj ve kterém jsme měli možnost srovnat se ze zahraničními mužstvy.Určitě to byla pro hráče i trenéry cenná zkušenost,kterou se budeme snažit zužitkovat v našich soutěžích,zejména v boji o stříbro v mistrovství ČR,kde máme stejné šance jako Vyškov.