8.10.2018

Vítězství v poslední minutě
RC Olomouc TJ Sokol Mariánské Hory 14:19 (0:7)  U 14

Rozhodčí p. Jiří Jíša  pětky 2:3
Ve třetím zápase podzimu jsme narazili na velmi silného soupeře. Urostlí hráči z Olomouce měli výškovou i váhovou převahu a začali utkání velmi tvrdě. My jsme byli velmi nervózní a naše hra byla bez nápadu a překvapení. Honili jsme míč z leva doprava, ale dostat se za obranu soupeře se nám nedařilo.
Naše opory, na které stavíme, byli jak bez zájmu, buď únavou, nebo čtrnácti denní zápasovou pauzou. Do poločasu jsme se sice ujali vedení položením pětky a úspěšnou konverzí, ale to bylo v první půli vše. Náš zmar se naplno projevil ve druhé půli. Sice jsme ještě jednou pětkou odskočili na 0:12, ale pak byla hra v režii Hanáků, kteří byli důraznější v čistění míče a tak jsme přicházeli o možnost útočit.Výsledkem zlepšené a agresivnější hry soupeře jsem dostali dvě pětky, a jelikož soupeř proměnil obě konverze prohrávali jsme 14:12. V závěru ale Sokolíci zabojovali a položením pětky v poslední minutě obrátili vítězství v náš prospěch v poměru 14:19 !

Bylo to vyrovnané utkání a ukázalo naše nedostatky na kterých musíme zapracovat, pokud chceme své síly poměřit s týmy z Čech. Opět nastala kuriózní situace v našich řadách. Měli jsme tolik hráčů, že se někteří vzhledem k vyrovnanosti zápasu,kdy se nedalo střídat ani nedostali do hry. Což nás mrzí, protože tím tak hráči ztratí chuť do dalších tréninků a našim cílem je udržet i ty, kteří ještě nedorostli a nemají momentálně takovou výkonnost jako ti déle hrající.
Příležitost určitě dostanou na dalším utkání, které se hraje doma proti Vyškovu v neděli 14.10. v 11.00 hodin
Nejlepšími hráči byli trenéry vyhlášení : Janek Svrčina a Hynek Hřebíček.

Poděkování patří opět rodičovskému FanClubu, nejen za doprovod na utkání, ale za podporu a neutuchající fandění během celého zápasu. Po domácím zápase s Vyškovem opět zveme na společné posezení v klubovně !

Celé utkání můžete vidět na FB České rugbyové unie.

Děkuje realizační tým U 14: Dalibor & Marek ®+ Jenda !