8.10.2018

Sokol Mariánské Hory – RC Dragon Brno 0:90 (0:34)

Pětky 0:14 * KP 0:10 * TK 0:0 * rozhodčí Vladimír Kohout

Mariánské Hory: 1 Borůvka (H), 2 Doležel, 3 Hlaváč (H), 4 Palyza, 5 Targosz, 6 Hlavna, 7 Tichý, 8 Šromota – 9 Tisovský, 10 Plinta (H) – 11 Stonawski (H), 12 Sedlář, 13 Dzagania (H), 14 ---, 15 Hřebíček (H)

Už první pohled na oba týmy ukázal velký rozdíl ve fyzických dispozicích hráčů, ti brněnští až na dvě tři výjimky robustní, ti naši většinou malí, drobní … Ne že by to mělo hrát nějakou roli, nehraje – u juniorů, u mužů. Ale ve věku 14-15 let to hraje roli velkou. Když se naplno žene Honza Kubik se svými 180 centimetry a 80 kilogramy na drobného padesátikilového kluka, není se co divit, že kluk ztratí odvahu a raději uhne.

Dragon vyvíjel na Mariánské Hory tlak od první minuty a už ve druhé bodoval – trochu se štěstím, míč nezpracovaný zadákem nebo křídlem v naší obranné zóně odskočil brněnské útokovce rovnou do rukou. Když za 6 minut soupeř přidal další pětku za docela zajímavé situace, která dost charakterizuje průběh zápasu – náš tým drží 5 minut míč, bojuje, snaží se postoupit, ale je stále na stejné úrovni na čáře 22 metrů, stačila drobná chyba, vypadnutí míče, a už se Havířovan Honza Kubik hostující v Dragonu probil vším, co mu stálo v cestě k druhé pětce hostů

Ani potom to naši nebalili, znovu se pokusili dostat se do blízkosti brněnského brankoviště mnoha pokusy, ale také dobře bránili, třeba Filip Plinta zastavil útočnou akci soupeře v situaci, kdy na něho šli tři. Jenže ani 10 minut vyrovnané hry prokládané územní převahou nestačilo na prolomení obrany hostů. A pak už to šlo z kopce, slušná obrana z naší strany vzala brzy za své, soupeř se dvěma průniky a dvěma pětkami s konverzí dostal na poločasových 34 bodů.

Druhá polovina zápasu byla o to horší, že naši hráči pod bičem stálých úniků a průniků soupeře, které neměl kdo zastavit, začínali viditelně ztrácet morálku. Sem tam se našel někdo, kdo se pokoušel bránit, ale natažené ruce soupeře nezastaví. V našem týmu se někteří hráči s pasivitou nesmířili a pokoušeli se o útočné akce, ale bez potřebné podpory je soupeř lehce likvidoval. A jak čas běžel a skóre narůstalo, upadal i zájem o hru a někteří hráči už zápas jen odchodili.