Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Muži : nezastavila nás ani Bystrc

Muži : nezastavila nás ani Bystrc

5.10.2007

Domácí se na toto utkání velmi disciplinovaně připravovali celý týden, neb chtěli potvrdit svoji letošní domácí neporanitelnost, ale zároveň chtěli získat již před koncem soutěže 1. místo v základní části ČSRU Cupu 2007, jež zajišťuje možnost hrát semifinálové, ale potažmo i finálové utkání na domácím hřišti.

V nedávné minulosti extraligový celek z Brna se však v Ostravě představil ve velmi dobrém světle a samotný výsledek plně neodpovídá stavu hry na hřišti.

Domácí Falcons jen plně využili všechny chyby hostí, což jim zajistilo další vysokou domácí výhru, letos již šestou v řadě.

Samotné utkání začalo náporem hostů, kteří kombinační hrou opanovali střed hřiště a nedovolovali domácím přejít do útoku.

Nicméně, první provinění proti pravidlům ihned potrestal Šlosárek proměněným TK – 3 : 0.

Ovšem hosté při vlastním autu na polovině domácích prohráli svůj aut, jež zachytil Madry jenž s míčem prošel 10m a uvolnil Ševčíka, jež navázal zbytek útočníků a nahrál volnému Šlosárkovi, ten zase Seligovi. Míč šel přes Podroužka až do křídla na Otahalíka, který zvolil zpětnou kličku a nahrávku do středu hřiště na Vrubla, jež těsně před brankovištěm uvolnil Šlosárka, který poté proměnil i následný snadný kop – 10 : 0.

V 25‘ se hosté opět dopustili trestuhodné chyby a opět to byl Otahalík, který po dobře zahrané obranné fázi ¾ Podroužka se Seligem protáhl míč, pokopl po zemi a v následných dostizích se k míči dostal právě Podroužek, jež opět velmi pohodlně skóroval, Šlosárek byl nekompromisní a stav byl 17 : 0. Ovšem hosté zabrali a také ve 30. minutě zaskočili domácí rychle rozehraným TK a snížili Konečným, jež prokopl i od rohového praporku na 17 : 7.

Hra se v prvním poločase přelévala ze strany na stranu, a tak mohli diváci tleskat při útočných akcí domácích Madryho, Čtvrtníčka, Hankovszkého a Břusky, ale také při povedených protiútocích hostujícího Opravila nebo Kornou.

Do druhého poločasu nastoupili pod vidinou dalšího domácího vítězství daleko sebevědomější družstvo domácích a bylo to hned na hře znát, útok střídal útok, a tak byli domácí zastaveni až žlutou kartou jež dostal Madry za nebezpečné vyšlapávání soupeře.

Nicméně, v této fázi hry nedovolili domácí hostům skoro nic a po sérii obranných zákroků na polovině hřiště ihned po návratu vyloučeného Madryho zaveleli k rozhodujícímu ataku. Po sérii protlačovaných maulů a následných „racích“ se po uvolnění Madrym probil do pětkoviště hostí Šlosárek, jež sám i proměnil následný kop – 24 – 7.

Ve 64‘ minutě po akci roje se domácí dostali k 22m hostů a ti se dopustili přestupku 25m před brankovištěm. Exekutor domácích Šlosárek nezaváhal a trestným kopem zvýšil na 27 : 7.

Domácí po 65‘ získávali navrch, což potvrdili další potrestanou chybou hostí, kdy jim Ševčík vypíchl míč a přes polovinu hřiště pohodlně skóroval, Selig se nemýlil – 34 : 7,

Poslední pětku položil po krásné samostatné akci Reeves, v té době již hrající na mlýnové spojce, kdy si nejdříve oběhl celé autové vhazování naznačil nahrávku na útokovou spojku a prošel do brankoviště hostí, Selig byl opět neomylný a upravil stav na konečných 41 : 7 pro Ostravu.

Utkání bylo hráno za velmi příjemného ragbyového počasí a obě družstva předvedla velmi kvalitní ragby s nasazením, množstvím útočných akcí a individuálních průniků.

200 diváků odcházelo do klubovny zcela jistě spokojeno.

Trenér domácích může být spokojený, neb všichni hráči, jež se zapojili do podzimní fáze, prokázali svoji vysokou výkonnost a ačkoliv již teď chybějí pro zranění některé opory ( Osoba, Nohel ), je na mužstvu vidět obrovská chuť hrát a vítězit.

Ostravští ragbisté si vítězstvím zajistili celkové 1. místo v základní části Poháru ČSRU 2007 a již dnes netrpělivě čekají, kdo jim bude soupeřem v play – off, které se bude hrát v sobotu 20. října v Ostravě.

Domácí se v semifinále utkají, buď s týmem z Brna – Bystrce, Havířova nebo s týmem Přelouče.

TJ Sokol Mariánské Hory  - RC Brno Bystrc  41 : 7 (17 : 7)