Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Muži : vítězství v prvním podzimním utkání

Muži : vítězství v prvním podzimním utkání

27.8.2007

V sobotu 25.8.2007 od 13.30 hodin sehráli muži svůj první podzimní zápas proti mužstvu RC Přelouč.

Samotné utkání začalo mohutným náporem domácích, kteří také již ve 2´minutě vedli již 7 ku 0 ( Podroužek 5, Selig 2). Ve 14‘ minutě po akci roje a sedmi fázích se hosté dopustili přestupku 5m před brankovištěm, Reeves neváhal, rychle rozehrál TK a přihrávkou našel naběhnutého Madryho, jež položil druhou pětku utkání. Domácí hráli pěkně a ve 20‘ minutě mohli opět zvýšit, ale junior Podroužek volil místo nahrávky na zcela nepokrytou levou stranu samostatný průnik a byl zastaven před brankovištěm hostů.

Hosté se dostali na půli domácích „Falcons“ až ve 20‘ minutě a ihned z toho byl TK, který proměnil kopáč Stýblo – 12 : 3.

Ve 21‘ minutě byl za nebezpečnou skládku vyloučen domácí Učeň.

Ve 25‘ minutě hráli domácí opět nedisciplinovaně, byli potrestáni TK a navíc čekali, že soupeřův kopáč bude opět atakovat branku, ten ovšem rychle rozehrál a po několika krátkých nahrávkách skončil v brankovišti domácích zcela volný „Aramis“ a položil pětku 12 : 8.

Domácí se v této fázi hry přizpůsobili pomalé hře hostí a navíc se dopouštěli taktických chyb po kterých byli rozhodčím Wognitschem nařizovány zcela zbytečné TK. Ve 29‘ minutě to byl opět Stýblo jež proměnil TK z dobrých 40 metrů a rázem to vypadalo na drama - 12 : 11.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem hrát kolektivněji, což se povedlo již ve 46´ minutě kdy po hře třetí řady a průniku Reevese se míč dostal přes Vrubla na Otahalíka, který nekompromisně skóroval, Selig proměnil kop po pětce a stav byl rázem – 19 : 11.

Od té chvíle bylo na hřišti jiné rychlejší ragby, domácí více kombinovali v útoku a aktivně napadali v obraně což přineslo úspěch ve 52‘ minutě kdy se do pětkoviště opět po rychle rozehraném TK dostal Reeves a skóroval na 24 : 11. V té době byli po vzájemné šarvátce vyloučeni oba zadáci – „doyen“ domácích Vrubl a Stýblo z Přelouče.

Po 60‘ minutě docházelo v domácím, ale i hostujícím družstvu ke střídání a postupně se do hry dostala celá lavička. Čerstvé síly dopomohly „Falcons“ k další pětce - do brankoviště hostí po signálu na útoku dosprintoval Vrubl – 29 : 11. Kop Seliga skončil z pravého rohu hřiště na tyči.

Domácí měli ještě několik nadějných příležitostí ke skórování, největší snad Klokner, jež nahrával již zcela sám před brankovištěm, ale stav se již nezměnil.

V zápase došlo k několika zajímavým situacím: nejdříve nastoupil po více jak 24 měsících v dresu Sokolů navrátilec z Pragy Praha urostlý Vlastimil Madry, potom inkasoval svoji první žlutou kartu v kariéře Kamil Vrubl a nakonec na hřiště nastoupil po zranění se vrátivší Klokner.

Domácí získali do tabulky celkem 5 bodů za 4 položené pětky a za vítězství.

Hostující „The Musketeers“ je třeba pochválit za jejich bojovnost a rychlé protiútoky, které zahajoval „Peter Pan“ Musil.

Black Falcons zajíždějí již tuto sobotu na horkou a tvrdou půdu k derby do Olomouce, kde se pokusí získat další body před utkáním podzimu, jež bude v sobotu 15. září, kdy na našem hřišti uvítáme tradičního rivala RC Havířov.

TJ Sokol Mariánské Hory - RC Přelouč 29 : 11 (12 : 11)

Body domácích : Podroužek, Madry, Otahalík, Reeves, Vrubl 5 (všichni p)