TJ Sokol Mariánské Hory > Muži : úspěch v derby

Muži : úspěch v derby

5.10.2007

Moravskoslezské derby se hrálo mimořádně ve čtvrteční všední den z důvodu probíhajícího světového šampionátu v ragby, kterého se jako diváci zúčastnilo velké množství hráčů obou družstev.

Samotné utkání začalo náporem hostů, kteří také již ve 5. minutě vedli 3 ku 0 a velmi dobrou hrou útočné řady nedovolili domácím se dostat z vlastní obranné poloviny.

Ve 14‘ minutě po akci roje se domácí dostali k 22m hostů, ti se dopustili přestupku 25m před brankovištěm. Exekutor domácích Šlosárek nezaváhal, trestný kop proměnil a bylo srovnáno – 3 : 3.

Domácí po 20‘ získávali navrch, což potvrdili dalším proměněným TK Šlosárek – 6 : 3,

ale právě v této chvíli Havířov zabral a po pěkné kombinační akci celého mužstva položil pětku do levého rohu brankoviště domácích – 6 : 8.

Nicméně, soupeř mohl skórovat ještě jednou, ale při nacvičeném signálu se do stejného místa hostující druhořadník sice prosadil, ale rozhodčí Šustek pětku neuznal, protože před položením se nejdříve hráč dotkl rohového praporku.

Závěr poločasu však patřil Falcons, po od tyče odraženém TK našel Šlosárek přihrávkou naběhnutého Madryho, který si vynutil mlýn 5 m před brankovištěm hostí. Po dobře zahraném signálu právě Madry položil první domácí pětku domácích, Šlosárek se v proměnění kopu nemýlil, a tak se šlo do poločasu za stavu 13 : 8 pro Ostravu.

Domácí zvyšovali již v 41‘ minutě, neboť rváček Kuchárik vystihl špatnou nahrávku hostující útokové spojky a po krátkém sólu uvolnil Selila, jež před zadákem nahrál na zcela volného Podroužka, který velmi lehce skóroval.

Šlosárek byl ve snadné pozici a tak se skóre změnilo na 20 : 8.

Domácí v této fázi opanovali pole a vytrvale útočili, ale ke skórování jim pomohla opět až chyba hostí, tentokráte zadáka, který se nechal předskočit v příjmu vysokého míče Otahalíkem a stav se změnil až na 28 : 8.

Domácí v této fázi hráli pěkně a ve 65‘ minutě mohli opět zvýšit, ale junior Podroužek volil místo nahrávky na zcela nepokrytou levou stranu kop po zemi, jež byl zastaven před brankovištěm hostí.

Poté i nejzkušenější hráč domácích Ševčík zbytečně zpozdil přihrávku, a tak velká šance 4 na 1 zůstala bez potrestání.

Hosté se dostali na půli domácích Falcons ke stálému tlaku až v 70‘ minutě a ihned z toho byla pětka s prokopem – 28 : 15.

Rozhodčí Šustek v závěru nadstavil celých 9‘ minut za ošetřování a v závěrečných minutách položili hosté další pětku po nedůsledném pokrytí překopnutého míče a zkorigovali stav na konečných 28 : 20 pro domácí.

Utkání bylo velmi kvalitní, plné osobních soubojů a útočných akcí a muselo se přítomným 250 divákům velice líbit.

Ostrava v něm po dlouhých 12. letech porazila Havířov soutěžním utkání.

TJ Sokol Mariánské Hory  - RC Havířov 28 : 20 (13 :  8)