TJ Sokol Mariánské Hory > Muži : výhra v Olomouci

Muži : výhra v Olomouci

3.9.2007

Do Holomóce jeli Falcons s vědomím, že zde již 5 let nevyhráli a že jen koncentrovaná, disciplinovaná a tvrdá hra může přinést úspěch.

Samotný začátek utkání byl pro Ostravu, impozantní, jeden útok s několika rozvinutými fázemi za druhým se valil do domácího brankoviště, které pod náporem hostí povolilo již v 9‘ minutě kdy po pěkné kombinaci roje i útoku proběhl do brankoviště Nohel, konverze byla neúspěšná – 0 : 5.

Již ve 18‘ min se skóre měnilo znovu, když obrana domácích povolila po opakovaných pokusech ostravského roje, kdy těsně vedle branky míč položil Madry a Ševčík se v konverzi nemýlil – 0 : 12. Ovšem po obdržené pětce začali hosté hrát až příliš ‚ „rukama“ a to dovolilo domácím hru vyrovnat a dobrou agresivní obranou na hranici sebedestrukce nabrat sílu k ofenzívě. Hosté místo taktických kopů do volného prostoru se snažili pronikat do obrany domácích, ale jejich snaha vždy vedla k jedinému výsledku, po nadějném zisku 20 metrů náhle přišli ve skrumáži o míč a „červi v móce“, jak se hráčům domácích lidově říká, ihned podnikli nebezpečný protiútok, jež hosté těžce zastavovali na hranici obranného pásma 22m.

Domácí měli v rozmezí 31‘ až 38‘ minuty velký tlak, který vedl pouze k proměnění Trestného kopu - Kvapilem a zkorigování stavu na 3 ku 12.

Ve druhém poločase se domácí ani nezahřáli a bylo to 3 ku 17, kdy po vysokém překopu spojky Ševčíka, jež domácího zadáka zjevně zaskočil, se ke skákavému a odraženému míči dostal právě Ševčík, jež uvolnil nabíhajícího Učně a ten pohodlně položil pětku již v 41‘ minutě. Ale po této rychlé pětce se již hosté sami připravovali vlastní zbrklostí nebo špatným rozhodnutím jednotlivců o další nárůst skóre v jejich prospěch, tím dovolili domácím hráčům, mezi kterými vynikali slovenští reprezentanti Mana, Poledna a Ziegelheim, podnikat rychlé protiútoky, které byly zastavovány Falcons až těsně před vlastním brankovištěm.

Hra byla do konce velmi napínavá a zcela jistě se musela 250ti platícím divákům líbit, škoda jen, že body již do konce utkání nepadly. Výhra na půdě Olomouce je příjemná, ovšem je nutno podotknout, že domácí hráli bez svých opor bratří Kučerovovců (zranění), ale předvedená hra byla více než dobrá a ukázala možnosti ostravského klubu, jež si letos klade za cíl dostat se do podzimního semifinále KB poháru 2007.

Black Falcons budou hrát své další utkání až ve čtvrtek 20. září na domácí půdě od 17.00 s tradičním slezským rivalem z Havířova a jistě se pokusí získat další body a skalp exextraligového týmu RC Havířov, což však bude velmi těžké.

Hráno v Olomouci 1.9.2007 od 14.00 hodin.

• RC Olomouc – TJ Sokol Mariánské Hory 3 : 17 (3 : 12)